StoryTelling

Choroba nie odebrała im piękna

12508768_818790058231362_4830297124445088716_nMiało być dzisiaj o domowym spa i o przepisach na maseczki i peelingi z tego co jest w naszej kuchni. Jednak będzie o czymś zupełnie innym. Zdecydowanie poważniejszym.

Choroba nie odebrała im piękna. 
Zaczęło się od pomysłu, żeby pokazać innym, że nadal jest sobą i nadal jest piękna. Że walka, którą szczęśliwie wygrała nie zmieniła jej, nie zmieniła tego kim jest. Zwołała wokół siebie kilka osób:  fotografkę, fryzjerkę, kilka firm i przede wszystkim kobiety, które przeszły podobną walkę i stworzyły kalendarz.
Kalendarz, który ma pomagać innym.
Jeden pomysł „12 zdjęć”, chociaż wiem, że powstało ich więcej, lokalna akcja, która stała się ogólnopolską kampanią, akcją społeczną, ze wsparciem władz miasta Brzeg, władz powiatu, znanych osób oraz z fundacją.

Piękne oblicza kobiet
Walki, które te kobiety wygrały spowodowały, że są jeszcze piękniejsze i dzielą się tym z innymi. Od chwili gdy poznałam ten projekt, chciałam wziąć w nim udział. Chciałam poznać te wartościowe kobiety i udało się dokładam malutką cegiełkę podczas zbliżającego się EVENTu, który ma uwieńczyć to wspaniałe przedsięwzięcie.

Dzisiaj piszę o kobietach, które przetrwały i wygrały walkę z rakiem i także o tych, które po cichu, bez rozgłosu codziennie wygrywają swoje małe i wielkie walki. Jedne robią z tego piękne inicjatywy, dają swoją pozytywną i cudowną energię dla innych, dzielą się nią z innymi tak po prostu, drugie swoją siłą obdarzają swoje dzieci i najbliższych.
Te pierwsze robią coś jeszcze, dzielą się swoją wiedzą z zakresu zdrowego stylu życia, wiedzą na temat tego jak odbudować swój system odpornościowy. Jak wiele można zrobić aby przeciwdziałać powstawaniu, czy też nawrotowi nowotworów różnego rodzaju.
Jednak wszystkie, które walczą zasługują na wielki szacunek i wielkie wsparcie z naszej strony.


1. fotografię wykonał Roman Baran dla wywiadu w nto, na zdjęciu Małgorzata Puzyniak pomysłodawczyni projektu, wraz z gotowym już kalendarzem.
2. fotografię wykonała Monika Rozkowińska na zdjęciu Justyna Podgórska – jedna z uczestniczek projektu.

W tym tygodniu na moim blogu pojawią się jeszcze dwa wpisy tematyczne, będą one dotyczyć specjalistycznej pielęgnacji skóry po różnego rodzaju zabiegach, także po leczeniu onkologicznym (bo nie wszystkie produkty mogą być używane, przez osoby które takie kuracje przechodzą), drugi zaś będzie dotyczyć składników odżywczych i witamin, które pomagają zapobiegać nowotworom.

PS. Monika i Małgosia dziękuję Wam za zaproszenie mnie do udziału w Waszej cudownej inicjatywie.

Reklamy

Jedna myśl na temat “Choroba nie odebrała im piękna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s