pielęgnacja · Tajemnice składników

Naturalna vs Sztuczna

domowe LCh

Ponieważ dzisiaj na moim fanpage’u jest #składnikowa_środa, chciałabym się dzisiaj skupić na pewnej witaminie, używanej zarówno w kosmetykach jak i w suplementach diety.

O ile jeszcze rozumiem , (chociaż tylko częściowo) używanie sztucznych witaminy w kosmetykach, o tyle nie rozumiem już używania sztucznych witamin w suplementach.Różnica pomiędzy jednymi i drugimi, no cóż sami zobaczcie, dzisiaj na tapecie Witamina E – na niej chciałabym się skupić. W sieci jest sporo ciekawych artykułów o Witaminie E używanej w kosmetyce.
Ja dzisiaj krótko opowiem o tej w suplementach. Bo jakby nie było tę bierzemy do ust i to jej działanie szybciej odczujemy na sobie.

Różnica pomiędzy sztuczną a naturalną Witaminą E jest dla mnie diametralna.
Zacznijmy od nazwy. Różnica w postaci 1 litery? – czy to możliwe..oczywiście.
Naturalna witamina E jest wymieniana jako „d-alfa-tokoferol”
syntetyczne formy witaminy E są oznaczane prefiksem
„dl-Alfa-tokoferol”
Ich przyswajalność też jest znacznie inna.
Aby był taki sam poziom witaminy E we krwi syntetycznej potrzeba 300 mg, naturalnej tylko 100 mg. [1]
Krew nie jest jednak ostatecznym celem witaminy E. Tkanki potrzebują więcej czasu niż krew, aby wchłonąć substancje odżywcze, ale u wszystkich osób które brały udział w badanich po 7-23 dniach suplementacji, poziom naturalnej witaminy E wzrósł znacząco bardziej niż poziom podawanej syntetycznej witaminy.[2]
Naukowcy z Oregon State University, Corvallis, odkryli z kolei, że ludzki organizm wydala syntetyczną witaminę E trzy razy szybciej niż tę w formie naturalnej.[3]

A teraz nie byłabym sobą, gdybym nie napisała coś jeszcze. Od kilku lat obracam się na rynku suplementów, bo sama je używam i przeszłam już przez kilka marek. Jako, że współpracuję z marką Colway, mam 100% pewność, że w jej sztandarowym suplemencie znajduje się pozyskiwana ze źródeł bio, naturalna witamina E. Mówię teraz o kompleksie Colvita. Co w niej wyjątkowego?

W jego składzie znajdziesz przede wszystkim liofilizowany hydrat tropokolagenu, (dostarcza peptydy, wolne aminokwasy i hydroksyaminokwasy, w tym również hydroksylizynę i hydroksyprolinę). Algi morskie (Fucus vesiculosus), witaminę E (octan d-alfa-tokoferol), żelatyna rybia (kapsułka), liofilizowana cytryna (nośnik).
Kapsułki COLVITA® są naturalne i unikalne, tak by użytkownik otrzymał przede wszystkim bezpieczny, silnie skoncentrowany i bioaktywny kolagen o uniklanych właściwościach.

Dla kogo polecam COLVITA? Każdej osobie, która ma jakiekolwiek problemy skórne, stawowe, kostne, osobom które aktywnie ćwiczą i odbudowują strukturę swoich mięśni, osobą które chcą wzmocnić swoje mięśnie, oraz tym które przede wszystkim chcą zadbać o swoje zdrowie.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, wiesz co robić. Jeśli tu jesteś, zostaw po sobie ślad, uśmiechnij się do mnie w komentarzu.

 

Moje Źródła :
 1. Kiyose C, et al. „Biodyskryminacja stereoizmerów alfa-tokoferolu u ludzi po podaniu doustnym”. Am J Clin Nutr 1997 (Mar); 65 (3): 785-9
 2. Burton GW, et al. „Ludzkie osocze, a stężenie alfa-tokoferolu w tkance, w odpowiedzi na suplementację deuterowaną naturalną oraz syntetyczną witaminą E”. Am J Clin Nutr 1998; 67: 669-84
 3. Traber MG, et al. „Syntetyk w porównaniu z naturalną witaminą E jest szybciej wydalany jako a-CEHC w ludzkim moczu: badania z użyciem octanu deuterowanego a-tokoferylu”. FEBS Letters 1998 (Oct 16); 437: 145-8

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s